Pages

Tuesday, January 27, 2015

Alpakasiidine sall ja uus muster / Alpaca-silk shawl and new patternKleidisaju põuaperioodil sündisid ka mõned uued pitsimustrid.
Selle mustri ma joonistasin juba ammu ja salli sisse sattus alles detsembrikuus.
Muster kukkus välja selline rombiline. Aga nagu ikka minulikult palju nuppe ja keerde ka.

Between dresses I managed to create some new knitting lace patterns. This one was born already long time ago, but got into a shawl only this december. It turned out a bit rhombuish and what is very me are nupps and twists galore.
Tingmärgid on standardsed. 
Kaarega numbrid tähistavad keerde - viis silma kokku, kasvatades samas kohe viis (või siis kolm, kui tegemist on salli äärtega). Kui mõni tingmärk vajab selgitust, siis kirjutage mulle.

The symbols are standard. The numbers betveen lines stand for the twists - to make new 5 stitches of 5 (or 3 of 3, if the twists are on the edges)
If some of the symbols still need to be explained, please dont hesitate to write me.
Ma olen mingil põhjusel kõik pildid sallist kuskile kaotanud, ainult üks kollaazh on alles. Õnneks on muster kenasti näha.
Salli tegin Drops Beebialpaka-siidist. No see on jälle selline lõng, et järjest rahulikult kududa ei saa, vahepeal tahaks ennast nühkida selle lõngaga ja püherdada selle sees. No nii pehme ja imeline on see lõng.
Alpaka annab sooja ja siid jälle jahedust ja langevust, kui suveõhtul õlule visata.
Ääred seekord heegeldasin.

For some weird reason I have deleted all the original pictures of the shawl. Only one collage is still available. But the pattern is nicely visible. 
The yarn is Drops Babyalpaca Silk. Almost could not knit properly because it made me want to wallow in the yarn constantly - so soft and silky it is.
The edges are crocheted.

Üks imekena inimene sai salli jõulukingituseks. Olgu ta päevad täis alpakasoojust ja siidisära!

One extremely nice person got this shawl for Christmas. May her days be filled with alpaca warmth and silky sparkle!


4 comments:

 1. Väga ilus muster ja mullegi sümpatiseerib see lõng. Tekitab soovi üks sall kududa...

  ReplyDelete
 2. Oh, it´s beautiful! Nice photos, great that you shared the pattern as well :)

  ReplyDelete
 3. Kena klassikaline sall! Ja muster pole just väga tavaline.

  ReplyDelete
 4. Aitäh hääde sõnade eest taaskord! Muster kukkus välja veidi rombisem kui ma tahtnud oleks, aga see annabki võimaluse uuesti proovida. Vähem rombist :) Nuppe ja keerde tuleb igastahes.
  Ja beebialpaka silki koon ilmselt salliks veelgi. Eriti kui teha suveks passivat õlakatet. langeb nii mõnusalt ja vastu ihu on pehme!

  ReplyDelete