Pages

Monday, October 5, 2015

Valge ja ulmesoe / White and unbelievably warm

Et küll küllale küll ei teeks võtsin valget alpakat ja juurde veel kammitud siidiga alpakat ja hakkasin tegema midagi õite sooja. Kududa oli nii kuum, et neil päevil ei pidanud tuld alla tegema - nüüd valmis kampsunis võiks ilmselt mune haududa.
Meie kliimas selline ilmselt mööda külge alla ei jookse.I took a skein of alpaca yarn and added brushed alpaca silk yarn and started something extremely warm. It was so hot to knit  I did not have to put the heating on these days and now one can probably incubate eggs in it.
Considering our climate - definitely not too much!


Niisiis tegu on lõngadega Drops Alpaca ja Drops Alpaca Silk Brushed. Viimane annab kogu kupatusele sellise mohäärise väljanägemise. Pehme on. Ei tsurgi! Ja seda, et soe on, ma juba rääkisin.
See kammitud alpakasiid üksinda paraku kampsuniks või milleks tahes olemisega üldse hakkama ei saa. Hirmsaks nässakaks läheb kohe. Aga kellegagi koos, käitub imeliselt. Olen teda villaga kokku kudunud ja isegi puuvillaga ja erinevate alpakavilla segudega. Kõigiga saab hästi läbi.
Ja nüüd siis tavalise alpakaga koos on mul selline vammusk.

The yarns are: Drops Alpaca and Drops Alpaca Silk brushed. The last one gives it a nice mohair-like touch. It is so soft. Doesn`t scratch. And that it is warm I already said.
The Alpaca Silk alone does not suit for anything unfortunately. I have tried to make some cardis of it - it becomes an ugly rag pretty quickly. But with some other yarn together it is fantastic! With wool or even cotton or some other blends. It gets along with everyone.
And now together with usual alpaca I made myself this ....thing.


Taskud leiutasin sellised, et ei peaks olema pealeõmmeldud -  sellised nööpauktüüpi. Pealeõmmeldud taskud ei jää iialgi ilusad.
Ja taskud on selleks , et saaks sõrmed ka sooja panna.

The pockets I invented so they are not sewed on. Those are more like button-hole-type pockets. To sew them on it always turns out ugly. 
And pockets have to be - to warm your fingertips. Ja et päris igav ei oleks sai rinnaette kootud selliseid pahempidiste silmadega eraldamata palmikuid. Seega jätavad lihtsalt sellise umbmäärase reljeefse pinna.

I always have to make something to prevent boring knit. So I added some cables in the front which are not separated by purls, like they usually are. Well it gives it thiskind of relief look.Täna oli sobivalt jahe aga ilus sügisilm, et tütar surus mu kodukandis seina äärde ja klõpsis kampsunist mõned kaadrid veel mälestuseks.

Today there was suitably cold but beautiful fall weather so my daughter pushed me against the wall to shoot some pictures of the warm thing. The cardi I mean...

Müts on minu värskest sügismütside kollektsioonist. Alpaka ja villa segu. Järgmine soe asi. Aga sellest ja teistest mütsidest juba üsna pea.

The hat is an item from my latest accessories collection. Mixture of alpaca and wool. Another warm thing. But more about this hat and other hats I will talk pretty soon.

No comments:

Post a Comment