Pages

Monday, February 8, 2016

Fuksiaroosa õhtukleit /Fuchsia-pink evening gown

Ostsin kunagi ainult värvi pärast Drops Safranit paraja kuhja. Mul tihti juhtub, et ma ostan lõngu värvi pärast. Nii ka nüüd selle fuksiaroosaga.
Tükk aega ei teadnud, mida sellest teha. Aga mul ju tuleb kohe kleit, nii kui heegelnõela kuskile lõnga sisse ajan - ja jälle juhtus nii.

I bought this yarn again because of it´s colour. This happens a lot. I did´t know what to do of it, but I always end up with a dress. And once again.Tuleb välja, et ideaalne lõng  kleidiks. On küll korrutamata ja pisut ebamugav heegeldada, aga ma olen ka juba sellega harjunud. 
Tegemist on kammitud puuvillaga, mis teeb materjali eriti pehmeks ja langevaks. Selga pane nagu puhast siidi.

Turns out to be a perfect yarn for dresses. It is uncoiled yarn though, hence a bit uncomfortable to crochet but I am used to it aswell already.
It is combed cotton hence extremely soft and feels like pure silk when worn.


Kleit on heegeldatud ühes tüki, ülevalt alla. Mustrid tuletatud erinevatest linikutest, mis Interneti avarustest on silma jäänud.
Lõnga kulus vist ca 600g , heegelnõel nr. 3.5

The dress is made from top to bottom. The patterns are my modifications of different doily patterns from the Internet.
I used about 600g of the yarn and hook no. 3,5Seelikuosa on A-lõikeliselt laienev juba puusadest. Alläärt päris ära mõõtnud pole, aga päris klossiks kisub teine.
Ka voodri õmbleisn seekord ise. Pikal kleidil peab olema ikka täispikk vooder. Leidisn imekombel väga sobivat värvi kanga. 

The skirt part is A pattern and widens up already from the hips. I havent quite measured the bottom edge but it is preety wide indeed.
I managed to find fitting fabric for the lining and sewed it myself this time. Long dress has to have full lenght lining.
Aitäh ikka ja jälle Helin-Marile!

Thank you once again to Helin-Mari!3 comments:

  1. Imeilus kleit. Nii ilus värv ja muster! Eriti meeldib mulle puusajoonel (või pepujoonel) olev muster.
    Ning nii hästi sobib modellile:)

    ReplyDelete
  2. Ma teadsin , et jälle tuleb üks imeline kleit! Aitäh imelise inspiratsiooni eest!
    terv. Ruth Tartumaalt /...heegeldan oma esimest kleiti ;)/

    ReplyDelete