Pages

Monday, July 7, 2014

Kleit, mis kujunes ise / The dress that was self incipiented

Mul on põhjatutes kogustes imepeenikest puuvillast, beezikas-valget puuvillast (heegel)niiti. Loomulikult on kogu kupatus vihtides, seega ma olen tänaseks ennast juba oimetuks kerinud. Kui seda ühekordselt võtta tuleks heegelnõel ilmselt luubiga valida. Minus sellist altruistlikku enesepiitsutamisvajadust ei esine, seega võtsin niidi kolmekordselt ja lähenesin talle nr.2 heegelnõelaga.
Mul polnud halli aimugi, mida ma sellest siis nüüd teen. 
Heegeldasin paar motiivi ja ajasin ritta. Vaimusilmas tuli sellest tuunika, top, särk, pluus, seelik, ürp, jakk...
Aga ma muudkui heegeldasin. Tegin ühe rivi motiive valmis ja hakkasin ülespoole ja allapoole ka heegeldama. Siis tegin veel motiive ja siis mingit mustrit kuskile vahele... Ja ikka polnud veel õrna aimugi mis sellest tuleb.

In my bottomless stashes of yarn there is endless reserve of extra thin beigeish-white (crochet)yarn. Of course the whole stuff is in clews therefore I have winded myself dazed. If you took it one-fold, you should find a crochet hook with hand lens. Therefore I took it three-fold and approached it with crochet hook no.2.
Had no idea what to make of it. In my mind I had a tunic, a top, a shirt, a blouse, a skirt, a jacket ...
Did some motifs, added them together. Started adding something up and down. Connected some more motifs... Still had no idea of the outcome.


Motiivid on ühe tuunika mustrilt tuletatud. Kahandatud, kohandatud. Muu muster tuli ise heegelnõela seest. Need on sellised nõelad , mida müüaksegi koos mustriga. Võtad nõela ja ise hakkab mustrit heegeldama.
Mingi hetk oli midagi seelikulaadset valmis.

The motifs are derived from one tunic pattern. Customised. All the other patterns came from the crochet hook. Those are thiskind of hooks that are sold with patterns. You just start to crochet and the pattern comes from the hook.
At some point there was something skirt-like ready.


Siis sündiski plaan teha kleit. Või sündis siiski kleit ja mina vaid kujutan endale ette, et mul oli ka mingi roll selle otsuse tekkimisel mängida. 

Finally the decision to make a dress was born. Or probably the dress was born and I only imagine I had a role to play with the decision.


Kuna alumine osa sai üsna lopsakas, siis ülalt jäi asi lihtne. Paatkaelus. Üks muster.
Eks ma ikka kahandasin ja kasvatasin ka. Ma elan ikka pettekujutelmas, et ma olen keskelt vähe nõgusam kui tuharapiirkonnas.
Ärge purustage mu illusiooni!

As the bottom part ended up to be quite lush therefore the upper part is simple. Boat collar. One pattern.
Of course I increased and decreased the pattern aswell. I still live in the illusion that my center is a bit more concave than my bottom line.
Please dont brake my illusion!


Ja edasi polnud muud kui raudteele ebaloomulike poose võtma.
Radikaalne taust ja ümbrus on in. See on väga hipster! 

And next there is nothing particular than to take unnatural poses on the railway. 
Radical backround is in. It is very hipster!Võibolla pikkust sai liialt. Madala kingaga kanda ei kannata, siis läheb savitööstuseks kätte ära.
Aga enam pikemaks ka teha ei viitsinud. Lühemaks ammugi mitte.

Maybe it got a little too much lenght. No going with flat shoes! Anyhow, did not had the willing to make it any longer. No shorter either.
6 comments:

 1. Väga lahe kleit jälle. Mõnus on nii see, et motiivid jäid ainult seelikuossa kui ka pikkus (viimasel ajal just mu lemmikpikkus).
  Aga... mulle oleks hullult meeldinud, kui sul oleksid kummikud jalas olnud... :)

  ReplyDelete
 2. Võrratu! Ja pikkus mulle meeldib. Ilmselt läks vaja ka veidi oskust ja kannatlikkust ja fantaasiat.

  ReplyDelete
 3. Imeilus töö! Ja Annelix andis hea mõtte;)

  ReplyDelete
 4. Vägev! Ruta, oled sa päriselt ka olemas? Või ma ainult kujutan ette, et ongi olemas inimesed, kes produtseerivad kleite nii nagu... No lihtsalt ja mänglevalt noh! Super igatahes!

  ReplyDelete
 5. Ma vist ikka olen täitsa olemas :) Tänan kõiki heade sõnade eest! Aga kummikuidee on tõesti väga hea. Ma kaalun tõsiselt uuele sessioonile minekut. Mul on olemas tõelised mustad kobakad botikud, mis tõesti mõjuksid radikaalselt ja siis veel mõni lehm taustal....

  ReplyDelete